علی منیعات از دفتر نمایندگی تا شهادت

  • یکشنبه, مهر 19 1394

جوان بسیجی «علی منیعات» از مجاهدان جوان و فعالان بسیجی خرمشهر و محله «کوت الشیخ» در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همزمان با ورود به عرصه انتخابات دوره پنجم حاج محمد منیعات پدر بزرگوار علی افتخار همراهی و حمایت حقیر را دادند . بعد از پایان دوره ششم مجلس شورای اسلامی و عدم توفیق حضور به عنوان خدمتگزار مردم ، ایشان به رحمت الهی شتافتند . در دوره هفتم علی که جوان کم سن و سالی بود در نقش عنصری موثر و کارآمد وارد عرصه سیاست شد و افتخار همکاری و همیاری حقیر را به من دادند.
به تدریج با روح بلند و متعالی ایشان آشنایی بیشتری یافتم.وی که مسئولیت اداره خانواده و قبیله را در فقدان پدر داشتند به دنبال کار در جایی مناسب با شان و منزلت خود بود. مدتی در بانک صادرات شروع به کار نمود ولی اهداف و آرمانهای متعالی ایشان هیچ گاه با کار صرف اداری و محیط بسته و خاص بانک سازگار نبود . به شرکت نفت و گاز اروندان به عنوان محیط کاری وسیع و دامنه دار و مسئول آموزش آن شرکت شد.
در حالی که جوانان بسیار زیادی آرزوی داشتن فرصت شغلی این چنینی داشتند این مسئولیت و جایگاه نمی تواسنت ارضاء معنوی ، اجتماعی و آرمانخواهی وی را تامین نماید . به همین لحاظ شرکت نفت را هم ترک کرد . نظر من این است که کالبد عادی علی نکهداشت این چنین روح بلندی را نداشت. ایشان در جوانی مسئولیت بزرگ اداره فامیل و قبیله را به عهده گرفته بود و دارای آنجنان کلام نافذ و شخصیت جذابی بود که همه در مقابل شخصیت وی متاثر می شدند .
علی که به بنده افتخار همراهی و همکاری را دفتر ارتباط مردمی داشتند علاوه بر کارهای مراجعات مردمی ، کار راه اندازی و مدیریت سایت شخصی حقیر را به عهده گرفته بودند. ایشان از آنجنان اخلاق و انسانیت و صبر و حوصله زیادی برخوردار بود که هنگام حضور وی علاوه بر احترام و تکریم مردم به افزاد ضعیف و محتاج جامعه هر آنچه که از پول و نقدینگی داشت به مراجعین اهداء می کرد.
وی محبوب قلب مردم خصوصا اقشار مستضعف جامعه بود . همیشه توصیه می کرد که اگر امکان انجام کارهای مردم میسر نیست برخورد اخلاقی و انسانی و با کرامت با مردم مد نظر همه کارکنان دفتر باشد.
 
مصطفی مطورزاده
نماینده مردم شهرستان خرمشهر و مینوشهر در دوره های پنجم ، هفتم و هشتم در مجلس شورای اسلامی
بازدید 667 بار

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
 

آخرین اخبار

گفتگوها