تجمع کارکنان صابون سازی خرمشهر

  • جمعه, بهمن 02 1394

ه گزارش ایرنا بیش از 15 کارگر شرکت صابون سازی خرمشهر برای دریافت مطالبات حق و حقوق معوق خود از این شرکت، روبروی فرمانداری ویزه شهرستان حاضر شده

و پیگیری مسئولان شهرستانی برای پرداخت شدن حقوق خود را خواستار شدند شدند.
نماینده کارگران حاضر در این جمع در این خصوص به ایرنا گفت:از 120 کارگر شرکت صابون سازی بیش از 80 کارگر از زمان تعطیلی تاکنون حقوق معوق و سنوات خدمتی خود را دریافت نکرده اندوی که خواست نامش در خبر برده نشود، اضافه کرد:بیشتر کارگران این شرکت سابقه 20 ساله کار در شرکت را دارند و بدون حقوق و بیمه به سر می برند و تاکنون بلاتکلیف مانده اند.
وی گفت:طوماری نیز برای احقاق حق و حقوق کارگران به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است، ولی تاکنون اقدامی برای رفع مشکلات کارگران شرکت انجام نشده استاین کارگر اضافه کرد:برخی کارگران حقوق سنوات با چهار درصد میزان سختی کار را از درآمدهای شخصی پرداخت کرده و بازنشسته شده اند، ولی دیگر کاگران این شرکت تاکنون در بلاتکلیفی به سر می برند.
بنا بر اظهار نظر کارگران، تعدادی از کارگران شاغل در بخش های نگهبانی و حراست شرکت نیز، حقوق دریافت نکرده اند و همچنان چشم انتظار نشسته اندبه گفته آنان در سال 90 تولید این شرکت به 50 تن در روز افزایش یافت به گونه ای که بخش قابل توجه مواد شوینده به کشور عراق صادر شد، ولی به دلایلی نامعلومی نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری خرمشهر با تایید این مطلب گفت:پرداخت مطالبات و تحقق خواسته های کارگران این شرکت در حال پیگیری استسیدجواد موسوی افزود:با بررسی انجام شده شرکت صابون سازی، ورشکسته اعلام شده و یک مرتبه نیز به مزایده گذاشته شده و از طریق مراجع قضایی روند قانونی خود را طی می کند.
کارخانه صابون سازی خرمشهر سال 87 از سازمان بنیاد شهید منفک شده و به بخش خصوصی واگذار شد، کارفرمای کارخانه جدید به دلایل مشکلات مدیریتی نتوانست مطالبات مزدی و بیمه ای کارگران را پرداخت کند.  این واحد تولیدی حدود سه سال به دلیل مشکلات مدیریتی تعطیل است و کارگران در این مدت توانسته اند بخشی از حقوق خود را از طریق شکایت به مراجع قانونی و از طریق فروش دارایی های کارخانه دریافت کنند
تعداد کارگران صابون سازی خرمشهر 120 نفر مشغول به کار بوده اند

بازدید 473 بار

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
 

آخرین اخبار

گفتگوها